Noc s Andersenem 2019

Opět jsme se sešli po roce (letos již potřetí) na akci Noc s Andersenem, abychom společně strávili noc ve škole ve společnosti pana Andersena, knih, výtvarného tvoření, se stezkou odvahy a spoustou legrace … Bylo nás více než loni – celkem 27 dětí a 3 dospělí 🙂

Večer jsme se ubytovali, povídali si o H.Ch.Andersenovi a Dánsku, ukázali si svoje oblíbené knihy a řekli o nich něco zajímavého.

                         

Pak jsme povečeřeli všechny dobroty od maminek …

     

Ve vedlejší třídě jsme se výtvarně vyřádili – vyráběli jsme postavičky pejska a kočičky nebo zdobili pařezovou chaloupku z kartonu, někteří si vymalovávali obrázky pohádkových postaviček a luštili jsme křížovku z nakladatelství Albatros – to letos slaví 70. narozeniny.

          

Celý večer jsme se těšili na stezku odvahy potemnělou školou … a zvládli jsme to. Za odvahu jsme si odnesli drobnou odměnu. No a po nutné hygieně jsme šli spát. Na dobrou noc jsme si poslechli pohádku O ošklivém káčátku od pana Andersena.

No a ráno jsme už jen uklidili své pelíšky, posnídali a čekali na rodiče. Ještě jedno překvapení na nás čekalo – naše paní školnice p.Lužná nám ke snídani upekla vynikající bábovku. Moc děkujeme 🙂

      

Tak zase příští rok na Noci s Andersenem 🙂 …

Mgr. Marta Popelářová

Napsat komentář