100 let republiky – školní projekt 2018/2019

Základní škola oslavila sto let od vzniku Československa

Celá naše oslavila republika významné historické výročí 100 let vzniku ČSR. Také žáci naší školy se do těchto oslav aktivně zapojili. Na úspěšnou červnovou výstavu jsme v pátek 26. října navázali projektovým dnem, který byl zahájen krátkým motivačním videem a vědomostním testem, ve kterém dvojice žáků odpovídaly na otázky ze stoleté historie existence samostatného Československa a České či Slovenské republiky. Následovala zábavná interaktivní soutěž pro družstva z jednotlivých tříd. Během těchto aktivit se nejmladší žáci přesunuli k pomníku padlých hrdinů, kde byla zasazená lípa v rámci projektu „Sázíme lípu pro další generace, aneb děti sází symbol republiky“ ve spolupráci MAS Region Haná. Žáci si u této lípy zazpívali naši státní hymnu. Starší žáci mezitím tvořili výtvarná dílka. Ve třídě se najednou objevily zdařilé malby vlajek, map, lva a lip. Také byly vyhodnoceny všechny soutěže, z nichž si nejvíce ocenění odnesli žáci šesté třídy. Všichni obdrželi diplomy, účastnické listy a odznaky. Závěr slavnostního dopoledne proběhl u pomníku padlých hrdinů, kde za přítomnosti vedení obce dokončili žáci sázení lípy.

Věříme, že si všichni uvědomujeme, jak velký význam má znalost naší historie a jak důležité je připomínat našim dětem hodnoty, které nebyly vždy samozřejmostí.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář