Ve dvou se to lépe táhne 2

Rozhodnutím MŠMT ze dne 24.3.2017 je naše škola zařazena do programu podporovaného ministerstvem školství na podporu integrace romské komunity v roce 2017. Název projektu: Ve dvou se to lépe táhne 2. Cíl projektu: Podpora vzdělávacích aktivit, které rozvíjí spolupráci s romskou rodinou dítěte. Rozpočet projektu: Projekt je ze strany ministerstva dotován částkou 56 000,- Kč Personální zabezpečení projektu: Pedagogičtí pracovníci školy Harmonogram projektu: únor 2017 – prosinec 2017.

  • V rámci projektu se schází ve škole děti i jejich rodiče na workshopech. Ty jsou různě tematicky zaměřené a pomáhají rozvíjet jazykové, sociální, percepční a kognitivní dovednosti dětí. Zároveň mohou vyučující probrat i některé problémy s rodiči. A všem ukázat, že škola není jen místo plné povinností a nařízení, ale hlavně místo, kde se mohu dovědět spoustu nových věcí a spoustu věcí si i vyzkoušet :-).
  • Z projektu byly také nakoupeny pomůcky pro tvořivé dílny – kreativní sady na výrobu mýdel, trička a foukací fixy, velikonoční vajíčka, výtvarné potřeby apod. A také knihy pro děti, vzdělávací knihy pro učitele, tablety, Logico picolo – rozvoj českého jazyka a další.
  • Na setkáních tvoříme obrázkový slovník, hrajeme hry, čteme si, …

 

  • Toto je jen zlomek zakoupených pomůcek 🙂

  • Jeden z úspěšných workshopů – barvení triček podle šablon foukacími fixami. Maminky samozřejmě moc pomáhaly 🙂

A toto je náš Obrázkový slovník – společné dílo 🙂

Napsat komentář